Jak zaplanować przyszłą publikację nowego wpisu WordPress?

Jak zaplanować przyszłą publikację nowego wpisu WordPress?

przez Piotr

Aktualizacja

Abyś mógł prężnie rozwijać swój blog, powinieneś mieć z góry zaplanowane publikacje nowych wpisów. CMS WordPress Ci to umożliwia w bardzo przystępnej formie. Wielu początkujących nie zdaje sobie sprawy z takiej funkcjonalności. Wiedz, że zarówno Google i użytkownicy lubią posty pojawiające się okresowo, np.: w danym dniu tygodnia. To niezwykle ważne z punktu widzenia konsekwencji w prowadzenia bloga.

Ten artykuł pokaże Ci, jak możesz zaplanować przyszłą publikację nowego wpisu WordPress krok po kroku.

Jeśli jeszcze nie posiadasz bloga, to przygotowałem dedykowany artykuł jak założyć bloga WordPress?

Dlaczego warto zaplanować harmonogram publikacji nowych wpisów w WordPress?

W prowadzeniu bloga liczy się timing. Jeśli wpisy mają być publikowane wieczorową porą, gdy jest większy ruch, a Ty skończyłeś pisać o 10 rano, powinieneś zaplanować opublikowanie swoich artykułów zgodnie z czasem najlepszym na ich upublicznienie.

Innym powodem może być ukończenie pisania artykułu o wydarzeniu, które odbędzie się w przyszłości.  Powinieneś zaplanować jego publikację w dniu, lub przed datą wydarzenia.

Kolejną kwestią mogą być strefy czasowe kiedy Ty i Twoi czytelnicy jesteście różnych strefach geograficznych. Pisząc w Polsce dla czytelników w USA, może Ciebie dzielić od nich 6/7 godzin różnicy więc nie chciałbyś publikować wpisów, które pojawiają się o 4 rano.

Należy również zagospodarować harmonogramem, kiedy będziesz nieobecny. Aby nie odzwyczaić użytkowników od naszych wpisów powinieneś zaplanować ich publikacje aby ukazywały się systematycznie.

Jeśli już wiesz, czemu warto zaplanować przyszłą publikację nowego wpisu na blogu WordPress, przejdź do następnego punktu.

Jak zaplanować publikację wpisów WordPress?

Publikacja przyszłych postów jest prosta i intuicyjna, w przeciwieństwie do miejsca w którym można ją uruchomić. Znajdziesz ją po prawej stronie artykułu w zakładce Wpis > Status i dostępność.

Harmonogram publikacji nowych wpisów

Jak już dodasz swój nowy wpis, w zakładce status i dostępność klikasz na datę i godzinę publikacji. Następnie naciśnij: Zaplanowane a potem Harmonogram.

Jak dodać przyszłą publikację nowych wpisów.
Jak zatwierdzić harmonogram dla nowych wpisów WordPress

Rozwiązywanie problemów związanych z publikacją nowego wpisu WordPress.

Zaplanowanie nowych wpisów, może sprawiać wiele problemów początkującym. Wybrałem te najistotniejsze.

Jak użyć mojej strefy czasowej do publikacji wpisów?

Ustawienia wybrane strefy czasowej znajdziesz w zakładce Ustawienia > Ogólne > Strefa czasowa. Z pośród listy rozwijanej wybierz tą, która Ci odpowiada.

Jak zmienić strefę czasową w WordPress.

Jak sprawdzić artykuły zaplanowane do publikacji?

Zrobisz to wchodząc w listę artykułów przechodząc do zakładki Wpisy > Wszystkie wpisy.

Następnie nad wpisami posiadasz opcje wyszukiwania wszystkich, wpisów, opublikowanych i zaplanowanych. Zobacz poniższe zdjęcie.

Jak sprawdzić zaplanowane wpisy do publikacji.

Jak anulować harmonogram publikacji wpisów WordPress?

Wystarczy wejść w odpowiedni artykuł i zmienić mu datę na obecną o wchodząc (w obrębie wpisu) zakładkę Status i Dostępność, a następnie naciskając  na datę publikacji i nacisnąć: Resetuj. Jeśli jednak chcesz coś dopisać zmienić, lub poprawić  zmień to wchodząc naciskając Zmień na szkic, a następnie potwierdź komunikat o anulowaniu zaplanowanej publikacji wpisu.

Jak anulować harmonogram dla przyszłych wpisów.

Czy mogę zaplanować harmonogram publikacji stron?

Tak, proces wygląda identycznie jak w przypadku wpisów.

Podsumowanie

Mam nadzieję, ze rozwiałem Twoje wszystkie wątpliwości co do zaplanowania publikacji nowego wpisu WordPress i nauczyłeś się czegoś pożytecznego i będziesz mógł wreszcie publikować nowe wpisy używając harmonogramu.

+48 727 677 100