Czy WordPress jest po polsku?

Czy WordPress jest po polsku?

przez Piotr

Aktualizacja

Czy WordPress jest przetłumaczony na język polski?

WordPress jest częściowo przetłumaczony na 205 języków. Jedynie 63 języki przetłumaczone są w 100%, w tym język polski – dowód znajdziesz tutaj . Czy WordPress jest po polsku? – Tak, jest w 100% spolszczony.

Czy w WordPress`ie trzeba instalować dodatkowo język polski?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeśli instalujesz WordPress w wersji multilanguage (wielojęzycznej), którą możesz pobrać w tym miejscu, to WordPress automatycznie przypisze Ci kraj, w którym jesteś na podstawie albo języka przeglądarki, albo Twojego IP lub sam możesz wybrać język główny swojej witryny.

Jak zainstalować WordPress po polsku?

Jeśli zainstalowałeś w WordPress’ie inny język niż rodzimy, możesz dodać język ojczysty na wiele sposobów. Oto one: 

Dodawanie języka polskiego do WordPress – manualnie poprzez ftp.

Możesz go pobrać tutaj .

Następnie ściągasz paczkę zip, rozpakowujesz, a jej zawartość kopiujesz do katalogu /wp-content/languages, który mieści się w Twojej instalacji.

Dodanie języka polskiego do WordPress poprzez panel administratora.

Wejdź do panelu administratora. Następnie  Settings > General > Site Language i tam ustaw na język polski.

Ustawienie języka polskiego w WordPress

Pro Tip.

Niepotrzebny język warto wykasować, aby nie zaśmiecać instalacji. Wyjątkiem jest istnienie osób zarządzających witryną, posługujących się różnymi językami.

Wiedz jednak, że nadal językiem, który będzie przedstawiony finalnemu użytkownikowi, będzie główny.

Jeżeli interesuje Ciebie stworzenie profesjonalnej witryny, to wiedz wykonujemy strony WordPress, zapewniając im wsparcie WordPress i administrację stron. Jesteśmy do usług.

Czy WordPress może być wielojęzyczny?

Tak, WordPress może być wielojęzyczny, do tego służą dodatkowe wtyczki rozszerzające jego funkcjonalność. Do najbardziej popularnych należą WPML i Polylang. WPML występuje wyłącznie w wersji płatnej – jest przez nas wykorzystywany w przypadku tworzenia sklepów WooCommerce. Polylang występuje zarówno w wersji darmowej jak i płatnej ale również cieszy się powodzeniem.

+48 727 677 100